Tierra Magica Hostal
Områdets attraktioner, herunder Wiñaywayna Park og Plaza Manco Capac, ligger en kort gåtur fra Tierra Magica Hostal Machu Picchu.
Sådanne byattraktioner som Machu Picchu Hot Spring, 550 meter fra stedet, og Stadium, på 300 meter afstand, er et besøg værd. Gæsterne kan nå Machu Picchus centrum indenfor 30 minutters gågang. Du kan komme til Machu Picchu om få minutter i bil. To Machu Picchu bus station ligger 200 meter væk fra stedet.
På Julian Restaurant kan du smage peruviansk mad, 7 minutters gang fra stedet.
- Lokale seværdigheder
- Stadium183 km
- Mercado Artesanal146 km
- Statue of Wiracocha55 km
- Estacion Peru Rail a Hidroelectrica285 km
- Manco Ccapac197 km
- Mercado Central199 km
- Iglesia Virgin del Carmen168 km
- Lufthavne
- Machu Picchu lufthavn9 km
- Togstationer
- Train Station300 m
På hotellet
General
- Wi-Fi
Måltider og drinks
- Køkkengrej/ Køkkenredskaber
På værelset
- Spisebord
- Fladskærms TV
Vigtig meddelelse
Ofte stillede spørgsmål
- 🌇
Hvor lang tid vil det tage at komme til byens centrum fra et Tierra Magica Hostal hotel?
Det vil tage dig en 30 minutters gang at komme til byens centrum fra et Tierra Magica Hostal hotel. - 🕗
Hvornår skal vi tjekke ud fra vores værelse i det Tierra Magica Hostal hotel?
Kunder bør tjekke ud fra det Tierra Magica Hostal hotel ved 10:00. - 🚪
Hvilke værelsestyper er tilgængelige i Tierra Magica Hostal hotel?
Tierra Magica Hostal hotel tilbyder Tre mands værelse, Fire mands værelse og Dobbeltværelse at vælge imellem. - ❓
Hvad er afbestillingspolitikken, der tilbydes i det Tierra Magica Hostal hotel?
Det Tierra Magica Hostal hotel giver gratis afbestilling. For mere information er du velkommen til at kontakte ledelsen.